A R C A N E T

آرکانت

شمارش افراد یا Head Count با دوربین مداربسته

قابلیتی است که از طریق آن می توان تعداد افراد وارد شده و خارج شده را مجزا شمارش کرد ، در برخی از اماکن مانند فروشگاه ها در پایان ساعت کاری تعداد ورود ها و خروج ها باید یکسان یافت .

از طریق این قابلیت می توان به این خواسته دست یافت . شایان ذکر است دوربین های Videopark دارای این قابلیت هوشمند می باشند .

 

.

دوربین پلاک خوان از فاصله 100 متر

همواره این سوال در مورد نصب دوربین های پلاک خوان مطرح بوده که این دوربین از چه فاصله ای توانایی خواندن پلاک در شب و روز را دارد .

حلقه مفقوده در این سوال این است که چه لنز و چه زاویه ی دیدی مدنظر است . 
با تغییر زاویه دید لنز می توان از هر فاصله ای حتی 100 یا 200 متر پلاک خوانی را انجام داد ، نکته مهم در نصب صحیح دوربین پلاک خوان به صورت صحیح این است که در فاصله ای که نیاز به خواندن پلاک ها را داریم در عرض تصویر حدودا 2 یا 3 اتومبیل بتواند جا بگیرد و نه بیشتر . 
بدین معنی که اگر در فاصله ی مورد نظر پلاک خوانی عرض تصویر بیشتر از عرض 2 تا 3 اتومبیل بود نیاز داریم که یا زاویه دید لنز را تغییر دهیم و یا دوربین را در فاصله ی جلوتری نصب کنیم .

.

راهکار تشخیص شماره پلاک خودروها در شب

آیا راهکار عملی برای مورد فوق وجوددارد؟

بله، در سیستم های مداربسته تکنولوژی WDR واقعی و همچنین استفاده از لنز با عدد F پایین راهکار این مساله می باشد. در این دوربین ها سنسور از TRUE WDR پشتیبانی می کند و پردازنده مرکزی دوربین DSP نیز باید این امکان را داشته باشد.
بهترین برند در (DSP) های پشتیبانی کننده سیستم WDR برند EYENIX کره می باشد.
این خصوصیات در دوربین های سری 58 و سری 29 شرکت RDS وبه چشم می خورد.